Doradztwo oraz inne usługi

Przepisy księgowe podlegają ciągłym nowelizacjom i zmianom. Osobom, które nie mają z nimi do czynienia na co dzień, mogą one wydawać się niezrozumiałe i zbyt zawiłe. Wsparcie profesjonalistów z dużym doświadczeniem może okazać się dla właścicieli firm kluczowe w wielu sytuacjach.

Często mówi się, że najtrudniej jest zacząć. Korzystając z usług naszego biura rachunkowego mogą Państwo liczyć na pomoc w czasie zakładania jednoosobowych działalności oraz spółek, zarówno jeśli chodzi o dopełnienie niezbędnych formalności jak i przygotowanie dokumentów zgłoszeniowych do Urzędu Skarbowego, Krajowego Rejestru Sądowego oraz centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej. Dokonamy również niezbędnej analizy i na jej podstawie doradzimy najbardziej optymalną formę opodatkowania działalności gospodarczej. Również w trakcie przekształcania, zawieszania lub likwidacji mogą Państwo liczyć na nasze wsparcie. Nasi specjaliści udzielają również bieżących porad dotyczących między innymi podatku dochodowego, VAT oraz kwestii prawnych związanych z podatkami.

Jednym z najważniejszych obowiązków każdej firmy jest przejrzysta sprawozdawczość przed organami państwowymi. Dla naszych klientów przygotowujemy analizy dotyczące bieżącej sytuacji finansowej firmy, a także pomagamy w sporządzeniu i złożeniu rocznych sprawozdań finansowych. W przypadku postępowań kontrolnych lub wyjaśniających zapewniamy również kompleksową reprezentację.

Nasze biuro swoim wsparciem służy nie tylko firmom, ale również osobom fizycznym. Chociaż procedura składania rocznych zeznań podatkowych osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej uległa w ostatnich latach znacznemu uproszczeniu m.in. dzięki wdrożeniu usługi e-pit, to nieustanne zmiany w przepisach odnośnie opodatkowania osób fizycznych mogą powodować trudności w prawidłowym rozliczeniu swoich dochodów. W ramach naszej oferty oprócz samego sporządzenia zeznania rocznego zapoznamy Państwa również z ewentualnie przysługującymi ulgami podatkowymi i odliczeniami od dochodu, których ministerialne wyliczenie z reguły nie obejmuje. Powierzając to zadanie w ręce profesjonalnego księgowego, zyskują Państwo nie tylko gwarancję pełnej poprawności, ale również terminowego złożenia wszystkich dokumentów do stosownych urzędów.